Nedeľný obed

Kdekoľvek len chceš

Prechádzame dedinou. Všade je pokoj a ticho, aké môže vládnuť len v nedeľu. Babky prišli z kostola, dedovia si stihli streliť v krčme jedno zdravotné.
Vôňa vysmážaných rezňov sa nenápadne vykráda z kuchýň a mučí naše chuťové bunky. Netrpíme ale sami. Psov strážiach dvory trýzni tak, že ani nemajú silu na nás zaštekať. Od raňajok ďaleko, do večere ešte ďalej. Našťastie si v batohu nesieme trochu slaniny, no založiť oheň po ďaždi nebude ľahké. 

Hľadáme brezu, prehrabávame lístie a dolujeme z pod kameňov suché konáriky. Prvú zápalku lámem v skrehnutých prstoch. A keď ide za ňou ďalšia, vyťahujem radšej zapaľovač - veď Bear Gryllsovi to išlo tak ľahko... 

Hurá horí. S prvou kvapkou masti, ktorá s praskotom dopadla do nesmelo poskakujúceho plameňa, na rezne celkom zabúdam. Slanina, príroda, kľud - romantika, že by aj reštiky s Michelinskými hviezdami pukli závisťou. 

A dezert? Veď posúďte sami...

Z D I E Ľ A J  a l e b o  S Ť A H U J  G P X

Mohlo by ťa zaujímať

TEST: Dva týždne s Peugeot RIFTER - ideálne auto pre bajkera?

Saint-Luc - sprievodca MTB Švajčiarskom

Saint-Luc | Švajčiarsko

Cyklotrasy Paseky - aké sú legálne traily v Malej Fatre?

Malá Fatra | Slovakia

Singletraily Lechnica - zjavenie na slovenskej mtb scéne

Pieniny | Slovakia

 


Chceš mapu?

Napíš nám správu na Facebooku, radi ti ju pošleme. Prečo takto komplikovane? Lebo bezcharakterní udavači nemajú ani kúska hanby a poľujú na "vlastných"!

prejsť na Facebook